Sentinel X400 - Rapid Dose

Czyszczenie Instalacji używanych dłużej niż 6 miesięcy.

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 4747
 • Producent: Sentinel
 • Kod producenta: 5060154181883
 • Dostępność: Ostatnia sztuka Ostatnia sztuka  (1 szt.)

 • Cena netto: 233,15 zł 286,78 zł
 • szt.

Cel stosowania:

Sentinel X400 jest środkiem przeznaczonym do czyszczenia nowych instalacji wodnych c.o. używanych przez dłuższy czas (powyżej 6 miesięcy).

Każda instalacja powinna być wyposażona na powrocie w porządny filtr usuwający zanieczyszczenia stałe taki jak Sentinel Vortex.

Każda instalacja powinna być zabezpieczona skutecznym inhibitorem korozji takim jak Sentinel X100.

Instalacje niskotemperaturowe należy zabezpieczać środkami biobójczymi takimi jak X700.

Każda instalacja powinna być okresowo serwisowana …

Jeśli trafiamy na zaniedbaną instalację wymagającą czyszczenia dobrym i wygodnym wyborem jest środek X400, który w sposób łagodny oczyszcza instalację z osadów, mułu, szlamu i innych zanieczyszczeń powodujących dławienie przepływów i strefy chłodne na grzejnikach.

Czyszczenie instalacji to pierwszy krok do jej prawidłowego zabezpieczenia.

Opakowanie i dozowanie:

1 pojemnik X400 Rapid Dose wystarcza na oczyszczenie instalacji o pojemności 100 litrów wody kotłowej.

X400 w butli Rapid Dose to najwygodniejszy sposób na szybkie dodanie środka do pracującej instalacji grzewczej będącej pod ciśnieniem (maksymalne ciśnienie w instalacji podczas dodawania środka to 2,3 bary). Wystarczy podłączyć wąż przyłączeniowy np. do zaworu dopełniania instalacji i po otwarciu zaworu podpiąć butle z X400. Koncentrat X400 zostanie wtłoczony do instalacji.

Opakowanie Rapid Dose zawiera koncentrat środka czyszczącego X400 i jedna butla odpowiada ilości 1 litra X400 w kanistrze, czyli wystarcza na czyszczenie instalacji o pojemności 100 litrów wody kotłowej.

Przy dużych pojemnościach instalacji (np. z buforem ciepła) warto rozważyć zakup opakowania 20 litrowego. Cena za litr w dużym opakowaniu jest korzystniejsza.

 

Gdzie stosujemy środek czyszczący X400?

Sentinel X400 stosujemy w instalacjach grzewczych wodnych pracujących już dłuższy czas.

X400 możemy zastosować profilaktycznie jeśli instalacja nie była nigdy serwisowana i zabezpieczana.

Zastosowanie środka czyszczącego jest ważne przed wymianą elementów instalacji takich jak kocioł, czy grzejniki. Unikniemy w ten sposób szybkiego zanieczyszczenia nowych elementów starymi zanieczyszczeniami.

Jeśli w starszej instalacji chcemy zastosować inhibitor korozji X100, lub środek biobójczy X700 to przed jego podaniem warto oczyścić układ. Osady i zanieczyszczenia wiążą ze sobą inhibitor, ograniczają dostęp do powierzchni metali, które mają być chronione więc zdecydowanie warto wykonać czyszczenie instalacji przed podaniem środków zabezpieczających układ.

Jak stosujemy Sentinel X400?

Środek X400 wprowadzamy do instalacji np. przez grzejnik, z którego spuściliśmy taką ilość wody, żeby zmieścić odpowiednią dawkę środka czyszczącego. Możemy też użyć wygodniejszej formy opakowania jaką jest X400 Rapid Dose.

X400 stosujemy w sytuacjach w których nie mamy do dyspozycji pompy czyszczącej Sentinel JetFlush Rapid.

Środek X400 wprowadzamy do układu i uruchamiamy instalację na pełnej wydajności pozostawiając ją pracującą przez kilka godzin. Po tym okresie jeśli widzimy widoczną poprawę cyrkulacji czynnika grzewczego spuszczamy wodę brudną z instalacji i płuczemy układ.

X400 jest bezpieczny dla instalacji dlatego możemy proces czyszczenia realizować przez kilka tygodni zanim wypłuczemy instalację. X400 można pozostawić w układzie na zawsze, ale nie robimy tego ze względu na konieczność wypłukania i usunięcia zanieczyszczeń, które X400 rozbija i ułatwia wypłukać.

Główne cechy

 • Przywraca prawidłową cyrkulację
 • Eliminuje chłodniejsze obszary występujące na grzejnikach
 • Przygotowuje stare systemy do instalacji nowych elementów
 • Nie zawiera kwasów, nie powoduje wycieków
 • Może być używany ze wszystkimi systemami pośrednimi, również wykonanymi z aluminium
 • Przygotowuje system do ochrony z użyciem preparatu X100 Inhibitor

Wielkość opakowania:

 • 1 litr

Gwarancja producenta 2 lata.

Przy stosowaniu środka należy zachować środki bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami producenta określonymi w karcie produktu.