Sentinel X200

Reduktor hałasów.

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 4743
 • Producent: Sentinel
 • Kod producenta: 5016402052726
 • Dostępność: Ostatnia sztuka Ostatnia sztuka  (1 szt.)

 • Cena netto: 214,06 zł 263,29 zł
 • szt.

Cel stosowania:

Sentinel X200 Noise Reducer to niekwasowy środek redukujący hałas towarzyszący pracy kotła.

W układach instalacyjnych, które zostały napełnione wodą „kranową” bez jakichkolwiek środków zabezpieczających prawie zawsze dochodzi do zakamienienia wymiennika kotła, czy innego źródła ciepła. W takim przypadku warstwa kamienia na wymienniku zdecydowanie obniża sprawność urządzenia, ale też powoduje, że pomiędzy warstwą kamienia, a powierzchnią wymiennika dochodzi do przegrzewu wody i „wybuchów” pary wodnej. To zjawisko jest słyszalne i brzmi jak trzeszczenie, strzelanie czegoś w kotle. Pomijając kwestię większego zużycia paliwa zjawisko to jest niebezpieczne dla konstrukcji wymiennika. Wybuchom pary wodnej towarzyszy zjawisko kawitacji. Struktura metalu w miejscu takich wybuchów jest z czasem osłabiona i podatna na korozję wżerową. W efekcie końcowym płacimy większe rachunki za ogrzewania, a na dokładkę z czasem mamy spore koszty związane z wymianą wymiennika, który skorodował.

Opakowanie i dozowanie:

X200 jest sprzedawany w kanistrach o pojemności 1 litra.

W celu dodania środka do wody kotłowej, trzeba dodać środek do wody podczas napełniania zładu, albo np. wlać do jednego grzejnika z którego spuszczono taką ilość wody, żeby zmieścił się X200 w odpowiedniej ilości.

1 litra środka X200 Noise Reducer wystarcza na zabezpieczenie instalacji o pojemności 100 litrów wody kotłowej.

 

Gdzie stosujemy X200 Noise Reducer?

Reduktor hałasów w kotle Sentinel X200 – stosujemy w wodnych systemach grzewczych, które były zalane wodą twardą i na powierzchni wymienników wytworzył się kamień kotłowy. X200 jest wlewany do układu i w nim pozostaje (nie trzeba go usuwać).

Jest to skuteczny, nieagresywny środek, który powoli i stopniowo rozbija i rozdrabnia kamień kotłowy.

 

W każdej instalacji warto zastosować odpowiednie filtry na powrocie wody do kotła. W przypadku stosowania X200 zdecydowanie polecamy zastosowanie filtrów serii Vortex 300 i 500 w celu wyłapywania drobin kamienia wytrącanego przez X200 dzięki filtracji cyklonowo-magnetycznej.

Przy okazji warto zobaczyć jak działa filtr magnetyczny Vortex na prezentacji: Filtr magnetyczny Sentinel VORTEX

X200 stosujemy w instalacjach starszych, które nie są bardzo zanieczyszczone i jedynym zauważalnym problemem jest zakamienienie kotła.

W starszych układach gdzie widzimy, że woda instalacyjna jest bardzo brudna, ma brzydki zapach itp. lepiej zastosować czyszczenie przy pomocy środka Sentinel X400, lub X800, a dopiero po wyczyszczeniu instalacji zalać układ czystą wodą z inhibitorem korozji X100 plus dodatkowo dać X200, żeby mieć pewność, że wymiennik kotła zostanie perfekcyjnie czysty na kolejne lata eksploatacji.

 

W zakresie czyszczenia instalacji warto zwrócić uwagę na znajdującą się w naszej ofercie specjalistyczną pompę czyszczącą Sentinel JetFlush Rapid i współpracujący z nią filtr magnetyczny Sentinel JetFlush.

Przy czyszczeniu instalacji nowych używamy środek X300, przy starszych niż 6 mcy układach X400, lub X800. Czyszczenie instalacji z zanieczyszczeń biologicznych (bakterie, grzyby itp.) wymaga zastosowania środka Sentinel X700.

Preparatu Sentinel X200 Noise Reducer można używać we wszystkich wodnych systemach grzewczych takich jak ogrzewanie grzejnikowe, podłogowe, powierzchniowe, wodne nagrzewnice powietrza itp.

Zalecany jest do wszystkich typów źródeł ciepła od kotłów stałopalnych przez kotły gazowe, olejowe, pompy ciepła, kotły elektryczne itp.

X200 można stosować w instalacjach wykonanych zarówno z tworzyw sztucznych, jak i metali takich jak stal (czarna, kotłowa, szlachetna), żeliwo, miedź, mosiądz, aluminium, AL.-SI (wymienniki aluminiowo-krzemowe kotłów kondensacyjnych), chrom, nikiel, cynk itp.

Przedłuża on żywotność wymienników kotłów i instalacji, zapewnia maksymalną wydajność i mniejsze zużycie paliwa.

Jak stosujemy Sentinel X200?

Odpowiednią dawkę środka X200 musimy wprowadzić do układu w sposób, który będzie dla nas najwygodniejszy. Możemy w tym celu spuścić wodę z jednego grzejnika i po wlaniu X200 uruchomić grzejnik. Możemy do wprowadzenia środka do układu użyć pompy czyszczącej Sentinel JetFlush Rapid, lub pompy do napełniania instalacji. Wielu instalatorów używa w celu dodania środka pustego korpusu na wkłady 10”. Przepływająca przez korpus woda miesza się z X200 i wpływa razem z nim do układu. Takie rozwiązanie najlepiej funkcjonuje przy napełnianiu instalacji nową wodą. Temat dopuszczenia środka do układu można rozwiązać na wiele sposobów i każdy instalator ma na to swój ulubiony sposób.

Sentinel X200 pozostawiamy w układzie na cały czas jego eksploatacji.

Główne cechy

 • Redukuje hałas towarzyszący pracy kotła
 • Pomaga przywrócić wydajność kotła
 • Łatwy w użyciu
 • Proste dozowanie
 • Nadaje się do wszystkich metali łącznie z aluminium
 • Nie zawiera kwasów, nie powoduje korozji
 • Wyprodukowany zgodnie z normą ISO9001

Dostępne wielkości opakowań:

 • 1 litr

Gwarancja producenta 2 lata.

Przy stosowaniu środka należy zachować środki bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami producenta określonymi w karcie produktu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie producenta www.sentinelprotects.com