KOMPLEKSOWE WYKONAWSTWO

Od wielu lat współpracujemy z instalatorami z Pomorza. Wiele instalacji wykonanych przez nich nie mogłoby nawet istnieć bez naszych towarów. Posiadamy szeroki asortyment i duże możliwości, dzięki którym pomagaliśmy wybrnąć hydraulikom nawet z niemożliwej na pierwszy rzut oka sytuacji. Dzięki nam w waszych domach funkcjonują dzisiaj nowoczesne kotłownie z ekologicznym osprzętem.

 

W dzisiejszych czasach systemy instalacyjne charakteryzują się szybkością, precyzją oraz estetyką wykonania. Powoli wypierane z rynku są systemy lutowania, zgrzewania, a także gwintowania. Coraz większą część rynku przejmują systemy zaciskane. Charakteryzują się one przede wszystkim pewnością połączeń, oraz niskim ryzykiem rozszczelnienia. 

Instalacja podłogowa wymaga precyzyjnego ułożenia rur. Prawidłowe ułożenie rur prowadzi do równomiernego rozłożenia czynnika grzewczego, a za tym wyższego komfortu użytkowania.

Wykonanie kanalizacji zewnętrznej powinno być prawidłowo zaplanowane. Kanalizacji nie powinno być widać, słychać ani czuć. Nowoczesne systemy kanalizacyjne są odporne na proces starzenia oraz spełniają najwyższe wymagania. Aktualnie najpopularniejsze są systemy wykonane z polichlorku winylu (PCV) oraz  polipropylenu (PP).

Przypisy budowlane 2021 wymuszają na projektantach ograniczenie zapotrzebowania energetycznego w energię pierwotną - budynki muszą być samowystarczalne. Jedną z możliwości zmniejszenia wskaźnika EP (ilość energii nieodnawialnej) jest fotowoltaika. Pomaga ona zredukować wskaźnik Ep nawet do 70 kWh/ (m2/rok).

Pompy ciepła są aktualnie jednymi z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych źródeł ciepła. Dodatkowo ze względu na wymagania w nowym budownictwie związane z OZE stają się coraz bardziej popularne w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi. Wyróżniamy trzy typy pomp ciepła - monoblok, woda-powietrze (SPLIT) oraz gruntowe. 

W nowych budynkach kotłownie gazowe składają się z kotłów kondensacyjnych o wysokiej modulacji. Im niższa temperatura wody w instalacji, tym wyższy efekt kondensacji. Rozróżniamy dwa typy kotłów gazowych jednofunkcyjne - kocioł gazowy z możliwością ogrzewania instalacji C.O. z możliwością rozbudowy o zasobnik c.w.u. oraz dwufunkcyjne - kocioł gazowy z możliwością ogrzewania instalacji C.O. oraz C.W.U. 

Aby zredukować koszty ogrzewania w domach oraz mieszkaniach warto zastanowić się nad wprowadzeniem regulacji temperatury. Nowoczesne regulatory temperatury dają nam możliwość sterowania urządzeniem grzewczym z pomieszczenia, w którym aktualnie przebywamy, a nawet za pomocą aplikacji internetowej kiedy nie ma nas w domu. Regulatory temperatury pokojowej to największa oszczędność w przypadku urządzeń grzewczych. 

 

Kocioł elektryczny w instalacji C.O. nie budzi zbyt dużego entuzjazmu, jednakże w niektórych warunkach może być rozwiązaniem idealnym. Aktualne większość urządzeń na rynku stosuję się jako ogrzewanie alternatywne. Kocioł elektryczny to przede wszystkim ekologiczne urządzenie o 100% sprawności i stopniowej modulacji.